Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov
Obrázek : doc. MUDr. Jiří Pašta CSc., FEBO

doc. MUDr. Jiří Pašta CSc., FEBO

Oční lékař - oftalmologie
Operace šedého zákalu a Laserové operace očí

Sestra:

 

Adresa:

Praha 7 - Holešovice

Objednejte se k lékaři - Vyberte požadovaný den a čas - klikněte na volný termín
více termínůméně termínů

Objednejte se online na předoperační vyšetření operace šedého zákalu. Máme smlouvy se zdravotními pojišťovnami!

Informace o ambulanci:

Bezbarierový přístup Parkování Noví pacienti Objednávání Platba kartou

Komunikace v jazycích:

Jak se k nám dostanete:

 

O lékaři / ambulanci:

S počtem 25 000 operací šedého zákalu se řadí k předním chirurgům v České republice, věnuje se rovněž refrakční a laserové chirurgii. 
 
  • vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové a od roku 1980 až dosud pracuje na Oční klinice ÚVN Praha, kde působí jako přednosta oční kliniky 1. LF UKa ÚVN Praha. Od 1.1.2013 je odborným garantem Očního centra Praha, a.s.
  • vyvíjí bohatou přednáškovou a publikační činnost, je členem představenstva České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie, členem Ameriské i evropské společnosti refrakční a kataraktové chirurgie, členem Americké oftalmologické akademie, členem ČOS, ČSRKCH, ČGS, ČVRS. Od roku 1994 doposud je hlavním odborníkem Armády České republiky pro oftalmologii, působí jako konzultant registrovaný GMC Spojeného království a od roku 2005 jako mezinárodní instruktor laserové chirurgie pro AMO/VISX.
  • je členem akreditační komise MZ ČR pro obor oftalmologie, členem komise pro atestační zkoušky z oftalmologie a členem oborové rady doktorského studijního programu Oční lékařství na LFUKv Hradci Králové. 

Nabízené služby:

V Očním centru Praha můžete podstoupit operaci šedého zákalu hrazenou ze zdravotního pojištění. Operace šedého zákalu je pro Vás jediná – neopakovatelná příležitost zvolit si, jak se budete na svět dívat po zákroku. Proto Vám velmi doporučujeme, abyste si pozorně pročetli informace o všech nabízených nitroočních čočkách. 

Katarakta neboli šedý zákal je zakalení oční čočky, které vede ke zhoršení zraku. Díky moderní medicíně a nejnovějším technologiím se v dnešní době jedná o jednu z nejbezpečnějších operací vůbec. Zakalení oční čočky lze odstranit jejím nahrazením. Operativní odstranění šedého zákalu je běžnou operací nevyžadující prakticky žádná zásadní omezení pacienta před, ani po operaci. Samotná operace trvá přibližně 10-15 minut.


Vstupní vyšetření očí

Vstupní vyšetření očí trvá přibližně 1,5 hodiny. V průběhu vyšetření Vám lékař podrobně vyšetří oči a oční pozadí, důkladně vysvětlí průběh operace a navrhne pro Vás nejlepší řešení. K vyšetření si přineste brýle, které nosíte a seznam léků, které užíváte. Upozorňujeme, že po vstupním vyšetření nebudete způsobilý řídit auto.


Samotná operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu se není třeba obávat. Samotný zákrok trvá pouhých 15 minut a je zcela bezbolestný. Provádí se v místním znecitlivění kapkami. U nás, v Očním centru Praha, se o Vás postarají renomovaní lékaři a chirurgové, milé zdravotní sestřičky a recepční. Uděláme vše pro to, abyste se cítil/a bezpečně a příjemně. Při samotném zákroku Vám oční chirurg odstraní Vaši čočku s šedým zákalem a nahradí ji čočkou umělou. Oko budete mít do druhého dne zakryto sterilní náplastí. Po sejmutí náplasti již na oko uvidíte. Případná operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů.


Kontrola po operaci

Po operaci se s Vámi naše recepční domluví na termínu pooperační kontroly, na kterou je nutno se dostavit do tří dnů od zákroku. Budeme se snažit, abychom Vám vyšli co nejvíce vstříc s dobou a termínem kontroly.

Fotogalerie: