Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov
Obrázek : MUDr. Radan Zugar

MUDr. Radan Zugar

Oční lékař - oftalmologie
Operace šedého zákalu a Laserové operace očí

Sestra:

 

Adresa:

Praha 7 - Holešovice

Objednejte se k lékaři - Vyberte požadovaný den a čas - klikněte na volný termín
více termínůméně termínů

Objednejte se online na předoperační vyšetření operace šedého zákalu. Máme smlouvy se zdravotními pojišťovnami!

Informace o ambulanci:

Bezbarierový přístup Parkování Noví pacienti Objednávání Platba kartou

Komunikace v jazycích:

Jak se k nám dostanete:

 

O lékaři / ambulanci:

  • Vystudoval 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2002 působí jako odborný lékař na Očním oddělení Oblastní nemocnice Kolín, a.s. 
  • V lednu roku 2011 nastoupil jako odborný lékař v Očním centru Praha, kde byl v září téhož roku jmenován primářem. Funkci primáře Očního centra Praha vykonává dodnes.
  • Věnuje se kataraktové chirurgii, ročně provede přes 1000 operací šedého zákalu.

Nabízené služby:

V Očním centru Praha můžete podstoupit operaci šedého zákalu hrazenou ze zdravotního pojištění. Operace šedého zákalu je pro Vás jediná – neopakovatelná příležitost zvolit si, jak se budete na svět dívat po zákroku. Proto Vám doporučujeme, abyste si pozorně pročetli informace o všech nabízených nitroočních čočkách. 

Katarakta neboli šedý zákal je zakalení oční čočky, které vede ke zhoršení zraku. Díky moderní medicíně a nejnovějším technologiím se v dnešní době jedná o jednu z nejbezpečnějších operací vůbec. Zakalení oční čočky lze odstranit jejím nahrazením. Operativní odstranění šedého zákalu je běžnou operací nevyžadující prakticky žádná zásadní omezení pacienta před, ani po operaci. Samotná operace trvá přibližně 10-15 minut.

 

Vstupní vyšetření očí

Vstupní vyšetření očí trvá přibližně 1,5 hodiny. V průběhu vyšetření Vám lékař podrobně vyšetří oči a oční pozadí, důkladně vysvětlí průběh operace a navrhne pro Vás nejlepší řešení. K vyšetření si přineste brýle, které nosíte a seznam léků, které užíváte. Upozorňujeme, že po vstupním vyšetření nebudete způsobilý řídit auto.

 

Samotná operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu se není třeba obávat. Samotný zákrok trvá pouhých 15 minut a je zcela bezbolestný. Provádí se v místním znecitlivění kapkami. U nás, v Očním centru Praha, se o Vás postarají renomovaní lékaři a chirurgové, milé zdravotní sestřičky a recepční. Uděláme vše pro to, abyste se cítil/a bezpečně a příjemně. Při samotném zákroku Vám oční chirurg odstraní Vaši čočku s šedým zákalem a nahradí ji čočkou umělou. Oko budete mít do druhého dne zakryto sterilní náplastí. Po sejmutí náplasti již na oko uvidíte. Případná operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů.

 

Kontrola po operaci

Po operaci se s Vámi naše recepční domluví na termínu pooperační kontroly, na kterou je nutno se dostavit do tří dnů od zákroku. Budeme se snažit, abychom Vám vyšli co nejvíce vstříc s dobou a termínem kontroly.

Fotogalerie: