Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov
Obrázek : MUDr. Miloslav Pirkl

MUDr. Miloslav Pirkl


 • Jindra hodnotí:
  maximální spokojenost
Zobrazit více hodnocení

Flebologie - Cévní chirurgie, žilní lékař
Cévní poradna

Sestra:

Lenka Podolská

Adresa:

Rychnov nad Kněžnou

Objednejte se online - Vyberte požadovaný den a čas - Klikněte na volný termín
více termínůméně termínů

MUDr. Miloslav Pirkl s dalšími kolegy - cévními chirurgy - obnovil činnost cévně-chirurgické poradny v Rychnově nad Kněžnou po MUDr. Pasákovi !!! Nově ordinujeme na adrese Svatohavelská 112, Rychnov nad Kněžnou !!!

Informace o ambulanci:

Parkování Bezbarierový přístup Noví pacienti Objednávání

Komunikace v jazycích:

Jak se k nám dostanete:

 

Ověřená hodnocení a recenze:

 • Návštěvu hodnotním velice pozitivně. Bezva přístup sestřičky i pana doktora.Leden 2022, Dagmar
 • Profesionální a odborný přístup lékaře.Leden 2022, Petr
 • S přístupem pana doktora ale i sestřičky jsem byla velmi spokojena. Vstřícné jednání bez čekání.Leden 2022, Ludmila
 • Jednání pana doktora bylo velmi profesionální. Jsem spokojena.Listopad 2021, Marcela
 • Velice příjemný přístup. Bez čekání. Spokojenost.... Listopad 2021, Veronika
 • milý přístupListopad 2021, Jitka
 • Jsem velice spokojená jak s panem doktorem tak i se sestřičkou. DrahoslavaListopad 2021, Drahoslava
 • Spokojenost.Září 2021, Jiří
 • Vynikající osobní přístupSrpen 2021, JOSEF
 • Odborník Srpen 2021, Petra
 • Příjemný a profesionální přístup velká spokojenostSrpen 2021, Zdenek
 • Byla jsem spokojena s přístupem pana doktora. Červenec 2021, Zdeněk
 • A bez čekáníČervenec 2021, Jarmila
 • Velice vstřícný a profesionální pristupČervenec 2021, Roman
Zobrazit více hodnocení »« Skrýt hodnocení

O lékaři / ambulanci:

MUDr. Miloslav Pirkl, který kmenově pracuje jako zástupce primáře Oddělení cévní chirurgie na Chirurgické klinice Pardubické nemocnice a provozuje úspěšnou soukromou cévní poradnu MediVasc s.r.o., společně s dalšími kolegy - cévními chirurgy - převzal záštitu nad činností cévně-chirurgické ambulance v Rychnově nad Kněžnou. Naše ambulance poskytuje veškeré diagnostické, dispenzární, indikační a pooperační úkony u pacientů s žilními a lymfatickými problémy včetně vakuum/kompresní terapie a dominantně zajišťuje komplexní péči o nemocné s chorobami tepen (kromě nitrohrudních). Do našeho portfolia výkonů pro varixy (křečové žíly dolních končetin) patří i veškeré známé miniinvazivní metody ošetření, jako jsou: 

laser (EVLA) či radiofrekvenční ablace (RFA, EVTA)

mechanochemická ablace (ClariVein)

žilní lepidlo (VariClose, VenaSeal)

sklerotizace (kapalinové, pěnové, sonograficky navigované...)

Nabízené služby:

Sklerotizace:

Ambulantní injekční aplikace sklerotizační látky do varikozních pletení nebo jejich spojek (mnohdy s užitím ultrazvuku), což vede k jejich zániku. Jedná se o výkon ambulantní s minimální bolestivostí, kdy po výkonu není nutná pracovní neschopnost, pouze po určitou dobu je nutné nosit kompresní punčochy (většinou maximálně 3 týdny), jinak bez omezení v běžných i sportovních aktivitách. Lze provádět v malých dávkách "na pojišťvnu", nebo jej lze provést i jednorázově jako výkon hrazený mimo rámec zdravotního pojištění klientem – cena se pohybuje podle složitosti zákroku od 800 do 5500,- Kč.


„Klasická" chirurgická léčba: Plně hrazená z prostředků veřejného zdravotního pojištění, kdy jsou chirurgicky řešena místa zdroje žilního přetlaku v dolních končetinách a jsou vyjmuty i jednotlivé křečové žíly, mnohdy s pomocí řezů v třísle a/nebo v podkolenní, kde je často příčina těchto varixů v místě obráceného krevního toku mezi hlubokými a povrchovými žilami dolních končetin. Výkon je prováděn v anestezii (celkové nebo spinální), za hospitalizace v rámci jednodenní chirurgie. Obvyklá délka pracovní neschopnosti/rekonvalescence je kolem 6ti týdnů.

 

Radiofrekvenční ablace (RFA, EVTA), laser (EVLA):

Jedná se o jednu z moderních metod léčby nedostatečnosti velké safény (povrchová žíla na vnitřní straně stehna), která je zdrojem křečových žil. Tzv. bezkrevně a bez použití skalpelu je tato povrchová žíla termicky „zatavena" pomocí radiofrekvenčního generátoru tepla a tím dojde k odstranění přetlaku v povrchovém žilním systému (což v důsledku vede k odeznění otoků, nočních křečí, pocitu těžkých nebo neklidných nohou). Celá procedura je prováděna pouze z vpichu pod ultrazvukovou kontrolou, v rámci jednodenní chirurgie v anestezii (celkové nebo spinální). Doba rekonvalescence/práce neschopnosti je u fyzicky nenamáhavých zaměstnání v řádu 2-3 dnů. Metoda je bezbolestná nebo pouze minimálně bolestivá s dokonalým kosmetickým efektem a bez pooperačních hematomů (modřin). Klient si hradí jednorázový katetr použitý k termické ablaci – tedy 18000,-Kč. Tato metoda nabízí i ideální možnost oboustranného operování v jedné době za cenu 24000,- Kč

 

Endovasální léčba varixů pomocí ClariVein:
T.č. nejmodernější zákrok na křečových žilách dolních končetin, proveditelný bezbolestně v místním znecitlivění, mnohdy bez nutnosti hospitalizace. Jedná se opět o metodu, kdy je velká nebo malá saféna (povrchové žíly dolních končetin) a případně i jejich jednotlivé rozšířené větve destruována pomocí vpichu bez nutnosti užití skalpelu pomocí speciálního jednorázového přístroje, kterým je žíla zevnitř pod ultrazvukovou kontrolou mechaniky destruována a zároveň je do ní aplikována tzv. sklerotizační látka, která ji pomáhá uzavírat. Po operaci pacient nemá žádné nebo pouze minimální bolesti a hematomy (modřiny) a rekonvalescence/pracovní neschopnost je 1-3 dny. Stejně jako u RFA techniky se tedy jedná o výkon s minimální dobou rekonvalescence a se spoluúčastí klienta, který si opět hradí jednorázově použitelný přístroj k této operaci používaný, cena se pohybuje podle rozsahu v rozpětí 22 - 24000,- Kč.

 

Tepenná problematika:
V rámci cévní poradny poskytujeme klinické vyšetření, diagnostiku, konzervativní léčbu a případné zajištění chirurgické nebo endovasální léčby onemocnění tepen zásobujících mozek, horní končetiny, dolní končetiny, stejně tak jako onemocnění nitrobřišních tepen (břišní aorta, cévy zásobující střevo a ledviny...). A to jak v rámci zužování tepen (aterosklerozy) tak jejich rozšiřování (výdutě, aneuryzmata).

 

Problematika otoků:

Léčíme otoky žilního či lymfatického otoku pomocí vakuum-kompresní terapie. U některých pojišťoven mají tuto terapii pacienti hrazenou z veřejného zdravotního pojištění.

Ceník:

 

Fotogalerie:

Fotografie ambulance