JSTE LÉKAŘ?

Objednání k lékaři ONLINE

Již i pacienti v České republice mají možnost objednání k lékaři po internetu. Služba, která se rychle stává jednou z nejpopulárnějších internetových zdravotních služeb v zahraničí, je k dispozici i pacientům, lékařům a stomatologům v České republice.
13.01.2017
zobrazit »

NávštěvaLékaře.cz pomáhá prevenci rakoviny prsu

Jeden z nejúspěšnějších česko-slovenských startupů, portál na objednávání k lékaři online NávštěvaLékaře.cz, se dohodl na spolupráci s EUROCLINICUM a.s. a nově nabízí objednání online na mamografii v Ústecké poliklinice
24.03.2016
zobrazit »

Jednodenní chirurgie – co je jednodenní chirurgie, co nabízí a pro koho je vhodná?

Nastane situace, že si náš zdravotní stav z nejrůznějších důvodů vyžádá operační řešení. Pro mnohé z nás je pobyt v nemocnici stresovou záležitostí, bez které bychom se rádi obešli. Bohužel to však ne vždy lze. Jednodenní chirurgie může být, díky stále se zvyšující kvalitě moderní medicíny, tím správným řešením pro nás a to bez jakékoliv omezení potřebné zdravotnické péče.
23.06.2015 / PalasAthena
zobrazit »

Co je to břišní kýla a kde vzniká?

Břišní kýla je laicky řečeno otvor, kudy pronikají útroby z břicha skrze břišní stěnu navenek. Břišní kýla může vzniknout teoreticky v jakémkoli místě břišní stěny, nejčastěji však vzniká v tzv. predilekčních místech, to znamená v místech přirozeného zeslabení břišní stěny, jako je pupeční oblast, střední čára – hlavně v oblast nadbřišku a v tříslech.
23.06.2015 / MUDr. Patrik Pecák
zobrazit »

Křečové žíly – časté otázky

Křečové žíly patří mezi rozšířená onemocnění, které v současné době postihuje 45 – 55% populace. Problém varixů je problémem žen i mužů ve všech věkových skupinách. Nejsou-li křečové žíly léčeny, existuje riziko následných komplikací, mezi nejzávažnější patří vznik bércového vředu, tromboembolie a krvácení.
09.06.2015
zobrazit »

Laparoskopie versus odstranění žlučníku

Onemocnění žlučníku je typické civilizační onemocnění s velkým podílem nesprávného stravování a špatného životního stylu (stresy, málo fyzické aktivity). Bývá dědičné - tam kde má potíže matka i babička je velmi pravděpodobné, že stejné potíže bude mít i dcera.
09.06.2015 / MUDr. Ludvík Winkler MBA
zobrazit »

Revoluční laserová technika – PresbyMax

PresbyMax je unikátní technika, která pracuje na principu zaměření na čočku nebo rohovku pomocí 6D Excimer laseru bez vkládání cizorodého materiálu. Umožní tak dokonalejší prostorové vidění, než u jiných zákroků, kde se navíc koriguje každé oko zvlášť.
30.07.2014
zobrazit »

Operace očí bez obav!

Díky moderním technologiím laserových přístrojů, nejsou dnes již obavy na místě. Doba kdy jedinou možností jak vidět lépe byly brýle nebo kontaktní čočky je pryč.
13.11.2013
zobrazit »

Centrum jednodenní ortopedie Privamed nabízí komfort i nejmodernější postupy léčby

Jednodenní ortopedie je obor s krátkou (do 3 dnů) nebo dokonce velmi krátkou hospitalizací (do 24 hodin). Nejčastěji prováděnými zákroky jsou ty, které nevyžadují otevření pacienta, artroskopické operace jsou prováděny pomocí malé kamery. Pacienti se po tomto miniinvazivním zákroku mohou rychle zapojit zpátky do svého běžného denního režimu. Po krátké hospitalizaci jsou propuštěni k domácí rekonvalescenci, což většinou na rozdíl od pobytu na nemocničním lůžku přispívá k větší psychické pohodě. Pacienti se však nemusí obávat, že by jim po propuštění z nemocnice hrozilo zanedbání péče. Dostanou číslo na mobilní telefon přímo operatéra a mohou mu kdykoli zavolat, aby s ním zkonzultovali případné potíže. Mimo to jsou zváni na pravidelné kontroly.
22.05.2013 / MUDr. Marek Reichl
zobrazit »

Trpíte na křečové žíly nebo otoky nohou? Nechte se vyšetřit!

Křečové žíly a otoky nohou nepředstavují jen kosmetickým problém. Mohou signalizovat také mnohem závažnější interní onemocnění. Navíc pokud se neléčí, mohou vést až k obávané trombóze – například při delším cestování. Preventivní návštěva u lékaře je to nejmenší, co pro své tělo můžeme udělat. Není důvod k obavám, vyšetření nejsou nepříjemná.
23.04.2013 / Zuzana Veselá
zobrazit »

Čtecích brýlí vás zbaví jedinečná metoda PresbyMAX®

První spokojení pacienti absolvovali ve Valašském očním centru ve Vsetíně, které je společným projektem Vsetínské nemocnice a ZIRIS očního centra, operaci očí metodou PresbyMAX®. Vsetínská oční klinika je zatím jedinou v republice, která tuto pro oči velmi šetrnou metodu používá. Umožňuje jí to nejmodernější excimerový laser AMARIS 750 S, který je ve svém oboru světovou špičkou.
22.04.2013 / Jiří Žurek
zobrazit »

Operace metodou PresbyMax první v ČR

Úplně poprvé v České republice operovali vsetínští oční chirurgové vetchozrakost metodou PresbyMax. S pomocí výkonného 6D excimer laseru SCHWIND AMARIS 750S vymodelovali na rohovce víceohniskový (multifokální) profil, odstranili oční vadu a zároveň zajistili vidění do blízka i do dálky na obou očích. Ve světě se začala metoda používat zhruba před rokem, dnes je odoperováno již více než deset tisíc pacientů, nejvíce v Německu a Francii.
18.02.2013 / MUDr. Michal Ziegler
zobrazit »
«<1>»